خانه / نکته های مهم کاری / خاطره ای از وصول یک چک

خاطره ای از وصول یک چک

 

۱۲ سال گذشته (چقدر زود گذشت )تعدادی الکترو متور را به شخصی که از کاسبان بسیار با شخصیت بازار بود فروخته بودم .مجموع قیمت حدود۳میلیون تومان بود که ۱ میلیون را نقد گرفته بودم و بقیه را برای مدت ۳۵ روز بعد از ایشان چک گرفتم.
در تاریخ چک به بانک مراجعه کردم و چک پاس نشد . هرچی با ایشان تماس گرفتم هم گوشیشون رو جواب ندادن .
بهر حال با پیغام و پسغام تونستم بعد ۴ ماه چک رو پاس کنم .

در همون برهه زمانی با شخصی توی اصفهان کار میکردم و ایشون هم بعضی وقت ها برای خرید بهم چک میدادند. خیلی برام ارزشمند بود وقتی ایشون احساس می کرد که در تاریخ مقرر نمی توانست چک را پاس کند حداقل ۱۵ روز زود تر به من زنگ میزد و اعلام میکرد که به مشکل خورده و نمی تونه چک رو در تاریخ مقرر پاس کنه و همونجا بهم میگفت شما ۲۰ روز بعد تاریخ چک به بانک مراجعه کنید . و من هم بعد بیست روز که میرفتم خیلی راحت چک پاس میشد.

الان بعد از این همه مدت هنوز دارم با اون دوست اصفهانی کار میکنم چون میدونم نسبت به پرداخت های که باید انجام بده تعهد داره و اگر نتونه در تاریخ مقرر پاس کنه قبل بهم خبر میده تا منم بتونم برنامه ریزی کنم ( اصالت و شخصیت انسان ها به رفتارشون هست نه به مال و اموال شون )

و در مورد اون شخص اول که تلفن رو جواب نمبداد الان داره توی یک آژانس کار میکنه و هیچ کسی بهش اعتماد نمی کنه .و کل زندگیشو با حماقت های اشتباه از بین برد .و اون همه احترام و اعتباری را که داشت از بین رفت .

نکته
اگر جای چک کشیدن و احساس کردین در تاریخ مقرر نمی تونین پرداخت کنید حتما ۱۵ روز قبل به کسی که بهش چک دادید خبر بدین چون اون هم بر اساس چک شما برنامه ریزی کرده و ممکنه اون هم برای کسی دیگری چک صادر کرده باشه . اصلا هم ناراحت نشید اگر اون شخص به شما بی احترامی کرد یا حرفی بهتون زد چون مقصر شما هستید که برای پرداخت برنامه ریزی نکردین و دقیق عمل نکردین .و باید تاوان اشتباهتون رو بدید.

نکات رمز کار – کسب و کار در ایران

https://t.me/joinchat/AAAAAENzq-nxPCSmfO3e4A

همچنین ببینید

روابط عاشقانه ( مخفی ) در محیط کاری

یکی از اعضا ( در خصوصی ) در مورد روابط عاشقانه در محیط کار ازم …